Burdur'da 3. etap tokiler geliyor

Burdur'da 3. etap tokiler geliyor

Burdur'da 3. etap tokiler geliyor
Burdur'da 3. etap tokiler geliyor
Bu içerik 3690 kez okundu.
            Burdur Belediyesi ile Hazine arasında Yeni Adliye binası yapılacak arazinin tapu takası gerçekleştirildi. Burdur Belediyesi'nin 12 bin 367 m2 arsası Adliye yapımı için Hazineye devredilirken Depremevlerinde bulunan ve Memurevleri olarak bilinen bölgede TOKİ Konutları yapılmak üzere Burdur Belediyesi'ne devredildi.
            Burdur Tapu Sicil Müdürlüğü'nde işlemlerin tamamlanmasından sonra Tapular Burdur Valisi Süleyman Tapsız tarafından Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya ve Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nevzat Açıkgöz'e teslim edildi. Vali Tapsız yaptığı konuşmada " Adliye binamızın yapımı ile ilgili arsa işlemi tamamlanarak Belediye ve Hazine arasında Tapu takası gerçekleştirildi. İlimize güzel bir adliye sarayı yapılacak ve en geç 1,5 yıl içinde tamamlanacak. Biz İl Yönetimi olarak ilimizin kalkınması, gelişmesi ilimize güzel hizmetlerin gelmesi için Valilik, Belediye, Cumhuriyet Başsavcılığı, Defterdarlık olarak hep birlikte hareket ediyoruz. Burdur için hayırlı uğurlu olsun." dedi.
 
            Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya da yaptığı konuşmada "Başsavcımız Burdur'a geldiği ilk günlerde Adliye Sarayı yapılması konusunda büyük bir arzu içindeydi. Bize bu konuyu açtı. Bizde 12 bin 367 M2'lik arsamızı gösterdik. Beğendiler. Karşılığında Maliye Hazinemize ait Depremevlerinde Memur Evleri olarak bilinen 1971 depreminden sonra yapılan konutları talep ettik. Defterdarımızda bu konuda büyük gayret içerisinde oldu ve bu trampayı gerçekleştirmiş olduk böylece Burdur iki şey kazandı. Birincisi Burdur bir Adliye Sarayı kazanıyor. İkincisi biz Depremevlerinde Memur evleri olarak bilinen kısımda Kentsel Dönüşüm Projemizi gerçekleştirip 3. Etap Toplu konutların yapılması için elimizden gelen gayreti sarfedeceğiz." dedi.
           
            Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Ali Nevzat Açıkgöz de yaptığı konuşmada " Bu tapu devrini bekliyorduk Adalet Bakanlığının 2010-2014 yatırım programına Burdur Adliyesi için 4 Milyon TL aktarıldı. Adliye Sarayımız 6 veya 8 Milyon TL'ye malolacak. İmar durumu, aplikasyon durumunu hazırlayıp elden Adalet Bakanlığı'na iletip proje ihalesine çıkacağız. Yapılacak Adliye Sarayı Burdur'un Mimari yapısına uygun olacak dış cephesinde Burdur Bej'i mermer kullanılacak ve içerisinde PTT, Banka Şubesi, Kafeterya, Açık Cezaevi Satış Reyonu, Yemekhane, Açık ve Kapalı otopark olacak." dedi.
burdur belediyesi burdur belediye başkanı toki burdur haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Akca Gazete 358. Sayı
Akca Gazete 358. Sayı