Emlak bürosu açmak isteyenler için son fırsat

Emlak bürosu açmak isteyenler için son fırsat Burdur Halk Eğitim Merkezi’nde 4 yıl aradan sonra açılan emlak danışmanlığı kursuna rekor başvuru oldu. Bunun sebebi ise şuan 100 saatte alınabilen emlak danışmanlığı sertifikasının bundan sonraki kurslarda 960 saate çıkarılacak olması.

Emlak bürosu açmak isteyenler için son fırsat
Emlak bürosu açmak isteyenler için son fırsat
Bu içerik 3268 kez okundu.
Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi’nde çok önemli bir kurs daha vatandaşların hizmetine açıldı. Emlak bürosu açabilmek için gerekli belgelerden biri olan sertifika, 100 saatlik bir kursta başarılı olanlara verilecek. Kurs için önceden yapılan başvurular sonucu 133 kişi başvuru yaptı. Başvuru rekor seviyeye ulaşınca kurs için daha önce halk oyunları için kullanılan büyük salon tahsis edildi. Kursun ilk günü katılımın başvuranlara göre çok aşağıda olduğunu dile getiren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Sarıtaş, “Çarşamba gününe kadar kursa katılanları kabul edeceğiz. O tarihe kadar kayıt yaptırmayanlar belki çok önemli bir fırsatı kaçırmış olacak. Çünkü şuan 100 saatin sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar emlak bürosu açabilmek için gerekli olan emlak danışmanı sertifikasını alabilecek. Ancak bundan sonra bu sertifika ancak 960 saatlik kursta başarılı olanlara verilecek. Bu da yaklaşık 1,5 yıllık bir kursa devam etmek demektir. Bu fırsatın kaçırılmamasını arzu ediyoruz. Başta da dediğim gibi Çarşamba günkü kursa katılanları da kabul edeceğiz. Ondan sonra kabul edemeyeceğiz. Zaten devamsızlık hakkı da toplam kurs saatinin 5’te biri kadar” dedi.
5 öğretmenin görev yapacağı kursta görev alanlardan biri de Tapu Müdürü Ümit Yiğit. Yiğit de ilk dersinin başında bu konuya dikkat çekerek kursa katılanlardan çevrelerinde emlak danışmanı olmak isteyenleri uyararak kursa davet etmelerini istedi. Kursta gayrimenkul hukuku, pazarlama, şehir planlaması, tapu, tapu kadastro ve halkla ilişkiler konularında eğitim verilecek.
emlakçılara son fırsat burdur haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Akca Gazete 358. Sayı
Akca Gazete 358. Sayı