BUCAK BELEDİYESİ VE İŞKUR TYÇP’Yİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

BUCAK BELEDİYESİ VE İŞKUR TYÇP’Yİ HAYATA GEÇİRİLİYOR İşkur Toplum Yararına Çalışma Programı Bucak Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile hayata geçiriliyor. Proje kapsamında 25 kişi 3 ay süre ile iş sahibi olacak.

BUCAK BELEDİYESİ VE İŞKUR TYÇP’Yİ HAYATA GEÇİRİLİYOR
BUCAK BELEDİYESİ VE İŞKUR TYÇP’Yİ HAYATA GEÇİRİLİYOR
Bu içerik 3541 kez okundu.
İşkur Toplum Yararına Çalışma Programı Bucak Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile hayata geçiriliyor. Proje kapsamında 25 kişi 3 ay süre ile iş sahibi olacak.
Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, Belediye Meclis Üyeleri ve İşkur yetkililerinin katılımıyla düzenlenen törenle işe başladılar. Konuyla ilgili olarak Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz bir açıklama yaptı. Ayaz “Bucak Belediyesi olarak İşkur Toplum yararına çalışma programı çerçevesinde hazırlamış olduğumuz projeyi hayata geçiriyoruz.  Toplum Yararına Çalışma Programı, toplum yararına bir iş ya da hizmetin geçici olarak yürütüldüğü  bir istihdam-eğitim modelidir. TYÇP, kapsama alınan kişilerin kendi istekleriyle toplum yararına bir işte geçici olarak (en fazla 6 ay) istihdamlarını,  işçilere asgari  ücret ödenmesini ve sosyal sigorta primlerinin karşılanmasını öngörmektedir. TYÇP Programları ile Belediyemiz park ve bahçeler müdürlüğünde 25 kişi 3 ay süre ile iş sahibi olacaklar. Projemizin hayata geçirilme sürecinde geçtiğimiz günlerde iş başvuruları yapıldı. İş başvuruları işkur Burdur il müdürlüğüne yapılıyor. 25 kişilik kontenjana 16 kişi başvurdu ve 16 kişi iş başı yaptı. Projemiz kapsamında istihdam edeceğimiz 9 işçiye daha ihtiyacımız var. İşe başlayan tüm arkadaşlara hayırlı olsun” dedi.
işkur tycp bucak belediyesi bucak belediye başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Akca Gazete 358. Sayı
Akca Gazete 358. Sayı