Afrika’da Yaşanan Açlık ve Susuzluk Dramına Bir Destek’te Hacı Ali Civan’dan

Afrika’da Yaşanan Açlık ve Susuzluk Dramına Bir Destek’te Hacı Ali Civan’dan S.S.Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Civan Afrika’ya Yardım İçin Çağrıda Bulundu. Civan Yardım Etmek İsteyip de Yardım Edemeyecek Durumdaki Esnaflar Adına da Kooperatif Olarak Yardımda Bulunduklarını Belirtti.

Afrika’da Yaşanan Açlık ve Susuzluk Dramına Bir Destek’te Hacı Ali Civan’dan
Afrika’da Yaşanan Açlık ve Susuzluk Dramına Bir Destek’te Hacı Ali Civan’dan
Bu içerik 4053 kez okundu.
        S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan Afrika’da yaşanan insanlık dramına dikkatleri çekerek tüm esnaf ve sanatkarları açlık ve susuzluk çeken ülkelere yardıma çağırdı.
S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan; “Afrika’daki aç insanların sesine kulak vererek  bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Dünyanın en fakir kıtası olan Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın açlık tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı her üç Afrikalıdan birinin yetersiz beslendiği, özellikle 2011 yılında Doğu Afrika ülkelerinin Son 60 yılın en kurak dönemini yaşayan Somali’de son 3 ayda 5 yaş altında 29 bin çocuk  hayatını kaybetmiştir ve kaybetmektedir. Bu bölgede yaşayan milyonlarca insanı etkileyen bu durum salgın hastalıklara ve başta çocuklar olmak üzere ölümlere neden olmakta halk çaresiz bir şekilde hayatta kalma mücadelesi vermektedir.Uluslararası yardım kuruluşlarını kendilerine ulaştırdıkları yiyecek ve içeceklerle hayatlarını idame ettiriyorlar.”dedi.
S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan Mübarek Ramazan ayında aç insanların unutulmaması gerektiğine vurgu yaparak; “ Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı mübarek ramazan ayında bizimde Afrikalı aç insanlar için çorbada tuzumuz bulunsun istedik ve  5000 TL yardım yapacağız. Yapacak olduğumuz bu yardım tüm Bucak esnafının ve yardım etmek isteyip de durumu olmayan esnaf kardeşlerimizin adına gönderilecektir.”dedi.
            S.S. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan sözlerini; “ Bu insanlık dramının yaşandığı Somali’ye tüm vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Peygamber efendimiz ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadisinin unutulmaması gerekmektedir.”diyerek tamamladı.
bucak sınırlı sorumlu esnaf kefalet kooperatifi hacı ali civan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Isparta'da yılanlar korkuya neden oldu
Akca Gazete 358. Sayı
Akca Gazete 358. Sayı